HİZMETLERİMİZ

Çiğli Boya Badana İşleri Ustası

Çiğli Boya Badana İşleri Ustası

Çiğli Boya Badana İşleri Ustası

Çiğli'de boya badana işi yapan ustaların ortaya koyduğu çalışmalar aynı zamanda insanların daha sağlıklı ve mutlu bir yaşantı sürmesine yardımcı olmaktadır. Boya basana işi olarak kabul edilen işlerin tamamı aslında toplum tarafından gereği gibi doğru bir şekilde düşünülmemektedir. Birçok araştırmanın ortaya koyduğu sonuca göre yapılan boya badana işlerinin insanın ruh ve psikolojik yapısında oldukça etkili olduğu sonucu ortaya çıkmıştır. Bu sonuçla birlikte yaşadığınız alanda kullanılan renklerin yaşantınıza da doğrudan etkisinin olduğunu söyleyebiliriz.

Özellikle bazı renk tonlarının insan psikolojisi üzerinde yaptığı olumlu etkiyle birlikte yaşantılarını daha iyi ve sakin geçirebilmeleri söz konusu olurken farklı renk tonlarının ise karamsarlığa ve ümitsizliğe düşürdüğü bilinmektedir. Bundan dolayı sadece sıradan bir boya badana işi olarak değil aynı zamanda hayatınıza yön verecek bir faktör olarak kabul etmeniz gerekmektedir. Renk tercihi o kadar önemlidir ki eski medeniyetlerde işlenmiş bir konu olmakla birlikte bir kültür haline gelmiş durumdadır. 

Boyayı hangi renk seçmeliyim?

Çiğli Boya Badana İşleri Ustası Renk seçimi tamamen sizin inisiyatifinizde olan bir durumdur. İsteğiniz doğrultusunda istediğiniz rengin istediğiniz tonunu kullanabilirsiniz. Bununla birlikte toplum içinde genellikle kullanılan renkleri de tercih edebilirsiniz. Özellikle çok fazla kullanılan beyaz, gri ve bej gibi renklerin tercih edilmesinin en büyük avantajı zaten kullanılan bir renk olduğundan dolayı yanlış bir boya renginin uygulanabilmesinin önüne geçilmiş olacaktır. Özellikle sık kullanılan renkler her boya satıcısında olduğu için karar vermekte olduğu gibi temin etmekte de kolaylık sağlanacaktır.

Aynı zamanda boya tercihi sırasında farklı renkleri karıştırarak yeni bir tonda elde edebilirsiniz. Özellikle belirli tonlarda ki boya renklerine parlak ya da mat renk tonları eklenerek daha canlı ya da daha mat renklerin ortaya çıkması sağlanabilir. Bu durum özellikle belirli tonlarda ki renklerin daha canlı ve ferah olması amacıyla kullanılabilmektedir. Sizde istediğiniz renk tonunu ifade ederek boya tercihinizi yapabilirsiniz.

Kaç yılda bir boya badana yapmak uygun olur?

Boya yaptırmak için belirli bir süreyi ifade etmek oldukça zordur. Özellikle daha önce yapılan boyanın mahiyeti ve boyayı yapan ustanın tecrübeli olması bu durumda oldukça etkilidir. Bununla birlikte sizin de kullanımınız oldukça etkili olmaktadır. Boya yapılan alana gerekli dikkati göstererek düzenli kullanmanız ve gerekli temizlikleri yapmanız durumunda bu süre 7-8 yıla kadar uzayabilmekte hatta daha uzun sürdüğü bile bilinmektedir.

Aksi durumlarda yani gerekli özenin gösterilmediği, temizliklerin düzenli yapılmadığı ve hor kullanıldığı durumlarda ise belki de üzerinden bir yıl geçmeden tekrar boyatmanız icap edebilir. Bu durum da yeni bir masraf olacağı için ekonomik anlamda da sizi zor duruma sokacaktır. Bundan dolayı hiç yapamıyor olsanız bile belirli dönemlerde temizlik işlemlerini yapmanız gerekmektedir. Ayrıca boya yapılan alanı hor kullanmak yerine daha düzenli kullanarak ya da daha az zarar vererek de bu süreci uzatabilirsiniz. 

Yeniden bir boyama süreci yaşamak hem zaman hem de para kaybına neden olacağı için bu süreci uzatabileceğiniz kadar uzatmanız sizin için oldukça iyi olacaktır. Bununla birlikte boya badana işlerini yapacak olan ustanın da tecrübeli olması bu işlemlerin sağlıklı ve uzun ömürlü olmasında etkili olacaktır. İşi iyi bilen ve yeterine deneyime sahip olan bir ustanın yaptığı ile işe yeni başlamış olan birisinin yaptığı işlemler doğal olarak farklılık gösterecektir. Bu durum aynı zamanda boyanın ömrüne doğrudan etki ederek daha uzun ya da daha kısa süre kullanılmasına neden olacaktır.