HİZMETLERİMİZ

Aliağa Boya Badana İşleri Ustası

Aliağa Boya Badana İşleri Ustası

Aliağa'da yaşayan insanların en büyük sorunlarından birisi de işinin ehli olan boya badana ustası bulmaktır. Özellikle insanların bu işleri yaptıracak birilerini bulmaktan ziyade işini bilerek yapan ve usta birilerini bulmak oldukça zor bir hale dönüştü. Özellikle her eline fırça alan kişinin ben ustayı demesi, bu durumu buralara kadar getirdi diyebiliriz. Öyle ki durum bazı zamanlarda oldukça ciddi boyutlara bile varabilme noktasına geldi. İnsanların boya badana işlerini yapmalarının üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen boya ve badana işlerinin düzgün yapılmadığı ve dökülmeye başladığı fark edilmektedir. Bundan dolayı da bu işlemlerin tamamının yeniden yaptırılması gerekmekte ve bu durumda ek para kaybına neden olmaktadır. 

Aliağa boya badana işleri ustası olan kişiler, özellikle bu noktada sizlere yardımcı olacaktır. İşinin ehli olan bir ustayla çalışmanız halinde herhangi bir sorun yaşamadan çalışmaların tamamlandığınız göreceksiniz. Özellikle bu tür boya badana işlemlerinde referans alarak usta çağırmanız oldukça önemlidir. Yapacağınız işlemlerin tamamlanması ve herhangi bir sorun yaşamamak için ustanın ilk olarak boya badana yapılacak alanda keşif yapması gerekecektir. Bu keşiften sonra hangi tür boya kullanılacağı ve boya badana işlemine başlamadan önce nelerin yapılması gerektiğini size anlatacaktır. Daha sonra hangi tür boyanın kullanılması gerektiğine karar vererek boyama işlemleri tamamlanacaktır.

Boya Badana Yapılmasının Sonrasında Yapılacaklar

Aliağa boya badana ustası tarafından boya badana işlemleri bittikten sonra sizin de bu alanı dikkatli bir şekilde kullanmanız gerekecektir. Özellikle hor kullanmadan uzak durmanız halinde oldukça uzun süre yeniden boya badana yapmanız gerekmeden kullanıma devam edebileceksiniz. Bu noktada alanı temiz ve düzenli tutmanız oldukça önemlidir. Aksi durumda boya badana ömrü kısalacağı için belirli bir süre sonra işlemleri yeniden yaptırmak durumunda kalacaksınız ve bu durum da yeniden para harcamanızı gerektirecektir. Özellikle boya badana işini yapan ustanın işinin ehli olmaması durumunda böyle bir şeyle karşı karşıya kalmanız muhtemeldir. Bundan dolayı usta seçimini iyi yapmanız gerektiğini sakın unutmayın. Özellikle referansla usta bulmanız sizin için daha iyi bir seçim olacaktır.

Artan Boya Nasıl Muhafaza Edilmelidir?

Aliağa boya badana işleri ustası tarafından boya badana işleri bittikten sonra boyanızın artma durumu olabilir. Bu artan boyanın da bir şekilde değerlendirmek ve boşa gitmemesi için önlemler almanız sizin için ekonomik anlamda iyi olacaktır. Boyanın artması durumunda öncelikle kullanılan boyanın türü oldukça önemlidir. Boyanın türü aynı zamanda onu nasıl muhafaza etmeniz gerektiğiyle ilgili olarak size fikir verecektir.

Boyanızın artması durumunda boyanın türüne uygun olan bir seyrelti malzemesi almanız gerekmektedir. Bu seyrelti maddesini kalan boyanın üzerine dökün. Kullandığınız boya türü plastik boya ise o zaman üzerine su dökün. Eğer geriye kalan boya sentetik bir boyaysa bu defa da sentetik tiner dökmelisiniz. Özellikle bu sentetik boya türüne oldukça dikkat etmelisiniz. Tineri ne fazla ne de gereğinden az dökmelisiniz. Bununla birlikte tinerin yüzeyde olması gerekmektedir.

Bu işlemlerin sonrasında ise boyanın kapağını kapatma aşaması gelmektedir. Bu aşama ise en önemli kısımdır. Bu kısımda yapılacak en ufak hata tüm boyanın heba olmasına neden olacaktır. Özellikle kapağın iyi bir şekilde kapatıldığından ve hava almadığından emin olmanız gerekmektedir. Hangi tür boya kullanmış olursanız olun bu aşamada kapağı iyi kapatmazsanız hava almasına engel olamamış olursunuz. Böyle bir durumda ise boyanın katılaşması söz konusu olacağından artık işe yaramaz bir hale gelecektir.