HİZMETLERİMİZ

Bayındır Boya Badana İşleri Ustası

Bayındır Boya Badana İşleri Ustası

Bayındır bölgesinde boya badana işlerine bakan birçok usta, bu alanda oldukça tecrübeli olmakla birlikte müşterilerinin memnun olması için birçok çalışma yapmaktadır. Özellikle boya badana konusunda yaşanan olumsuzlukların önüne geçebilmek ve insanların yaşadıkları mağduriyetten kurtarabilmek adına yapılan çalışmalarla birlikte birçok sorun da ortadan kaldırılmıştır. Buna rağmen hala Bayındır bölgesinde usta olmamalarına rağmen bu kisve altında iş alan insanlarla karşılaşmak mümkün. Bu durumda kesinlikle referansı olmayan ustalarla çalışmamanız gerekmektedir. 

Boya Badana Aşamaları

Bayındır Boya Badana İşleri Ustası​ yapılacak alanın belirlenmesinden sonra bu işi yapacak olan ustayla anlaşma sağlamanız gerekmektedir. İşinin ehli olan usta size hangi boyadan ne kadar almanız gerektiğini söyleyecektir. Bununla birlikte hangi renk boya kullanılması konusunda da size önemli bilgiler vererek yanlış karar almanızın önüne geçebilmektedir. Bundan dolayı boyayı satın almadan önce mutlaka ustayla bu konu hakkında görüşün ve onun uzman görüşünden faydalanın. 

Tüm bunların sonrasında boyama aşamasına geçilecektir. Bunun için ilk olarak yüzeyde varsa kırık ya da çatlaklar onarılır ve zımpara uygulanır. Sonrasında alan tamamen düz bir yüzeye sahip olduktan sonra ilk kat olarak astar atılır ve sonrasında iki kat boya yapılmaktadır. Tüm bu işlemlerden sonra ise kullanıma başlayabilir duruma gelecektir. 

Duvarlara Neden Astar Vurulur?

Boyanacak alana ilk olarak astar uygulanmaktadır. Bu durum her boyamada yapılan ve boyama işleminin olmazsa olmazı olan ilk katmanıdır. Bu işlemi uygulamadan boyaya başlamak oldukça hatalı bir karar olmakla birlikte işlem sonucunda istenen verim asla elde edilemeyecektir. 

Bayındır Boya Badana Ustası Boya yapılmadan önce alanda ki duvarlara astar atılması sayesinde boyanın duvarlara daha iyi uyum sağlaması amaçlanmaktadır. Bununla birlikte aynı zamanda kullanılan boya miktarında da tasarrufa gidilmiş olmaktadır. Bunun en temel nedeni iste astarın normal boya fiyatlarına nazaran daha uygun olmasıdır. Bu sayede hem daha az boya kullanmış olacaksınız hem de yapılan işlemin daha güzel olmasını sağlayacaksınız.

Yeni Boyanmış Duvarlar Neden Çatlak Olur? 

Yeni boyama işlemi yapılmış duvarlarda bazen çatlama olduğu görülmektedir. Bunun en büyük nedenlerinden birisi boyayı yapan ustanın tecrübesizliğidir. Özellikle bu işe yeni başlayan ya da ne yaptığını tam olarak idrak edemeyen kişiler tarafından yapılan boyamaların sonrasında oldukça sık görülen bir sorundur. Bu sorunun temel nedeni ise gereğinden kalın bir boya tabakasının bulunuyor olmasıdır. 

Boyayı yapak kişi astarı attıktan sonra ilk kat boyayı atmaya başlar bunun sonrasında ise ikinci kat boya atması gerekecektir. Fakat bu ikinci kat boya için ilkinin kuruması ve tamamen yerleşmiş olması beklenmelidir. Bazı deneyimsiz ustalar bu aşamada biraz hızlı davranarak ilk kat boyanın tam olarak kurumasını beklemeden ikinci kat boyayı uygularlar. Usta ilk kat boyanın kurumasını beklemeden ikinci kat boyayı atınca üstte kalan ikinci kat boyanın kuruması daha kısa sürer ve altta kalan ilk kat boyanın tam olarak kuruması gecikir. Bu gecikme neticesinde ilk kat boya da tam olarak kuruyunca üstte ki ikinci kat atılmış olan ve daha önceden kurumuş olan boya çatlamaya başlar. İşte tam olarak bu nedenden dolayı da yeni boyanmış olan duvarlarda çatlamalar meydana gelmektedir. Bu çatlamalar ne yazık ki duvarı oldukça çirkin gösterdiğinden yeniden boyanması gerekecektir.

Bununla birlikte duvarın boyama işlemi yapılmadan önce iyi bir şekilde temizlenmemiş olması ya da yeterince zımpara uygulanmamış olmasından dolayı da çatlama meydana gelebilir. Bu durum da yine çatlayan alanların çirkin bir görüntü oluşturmasına neden olmaktadır.