HİZMETLERİMİZ

Bornova Boya Badana İşleri Ustası

Bornova Boya Badana İşleri Ustası

Bornova genelinde yapılan boya badana işlerinin çoğu acemi ustalar tarafından yapıldığından dolayı sık sık sorunlarla karşılaşılmaktadır. Bu durum aynı zamanda yapılan işlemlerin kısa bir süre sonra yeniden yapılmasına neden olduğu için aslında bir defa ödeyeceğiniz parayı iki ya da daha fazla defa ödemek durumunda kalıyorsunuz. Bu gibi olaylarla karşı karşıya kalmamak için özellikle işinin ehli insanlarla çalışmanız gerektiğini unutmamalısınız. Bornova boya badana işleri ustası tarafından yapıldığında gerçekten de uzun süreli kullanım ortaya çıkacaktır. Bununla birlikte daha ekonomik bir çalıma olacağı için bütçenizden de fazla para çıkmadığını görebileceksiniz.

Bornova boya badana işleri ustası tarafından yapılan işlemlerin kullanım şekline bağlı olarak 7-8 yıl kadar kullanılabilir olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle boya badana işlemlerinde boyanın seçiminden fırçanın kullanım şekline varıncaya kadar her bir aşamasını dikkatlice ve deneyim isteyen bir şekilde yapılması gerektiğini bilen bir ustanın uyguladığı işlem, ömürlük olarak tabir edilebilir. Bu durum tabii ki sizin kullanım şeklinize de başlı olarak değişiklik gösterecektir. Özellikle temiz kullanımlarda oldukça uzun süre yeniden boyama ya da badana yaptırmaya gerek kalmazken hor kullanımlarda bu sürenin azaldığını görebilirsiniz. Bunun için de yapmanız gereken şey iyi bir usta bulup sonrasında kullanıma dikkat etmenizdir. 

Bornova boya badana işleri ustası, yaptığı işlemlerin oldukça iyi bir şekilde sona ermesi için dikkatli bir şekilde çalışacaktır. Özellikle boya badana yapılacak olan alanda ilk keşif işlemini yaptığı sırada hangi rengin kullanılması gerektiğiyle ilgili size detaylı bilgi verecektir. Bu konuda ustayı dinleyerek karar vermeniz sizin yararınıza olacaktır. Nitekim yılların vermiş olduğu tecrübe ile boya badana yapılacak alan için en uygun olacak rengin belirlenmesinde uzman görüş almanız doğru karar vermeniz anlamına gelecektir. Bununla birlikte tavsiye almadan ya da tavsiyeyi dinlemeden de istediğiniz rengin uygulanmasını sağlayabilirsiniz. Bu aşamadan sonra ise boya badana işlemleri başlayacak ve hızlı bir şekilde sona ermesi için çalışmalar hızlandırılacaktır. 

Bu aşamadan sonra ilk olarak temizlik işlemi başlayacaktır. Bu aşamada duvarda oluşan dökülmeler temizlenecek ve zımpara yardımıyla pürüzler giderilecektir. Sonrasında tamamen düz bir alana sahip olabilmeniz için çatlak ya da kırık gibi kusurlar bulunuyorsa bunlar giderilecektir. Bunun için de gerekli çalışmalar usta tarafından yapılacaktır. Çatlak ve kırık gibi kusurlar giderildikten sonra sırada boyama işlemi olacaktır. Bu işlem sırasında aynı zamanda kullanılacak fırça türünün de iyi bir şekilde seçilmiş olması gerekmektedir. Bu seçimi de usta kendisi yapacak ve alanda uygulanacak olan boyanın türüne göre en uygun fırçanın seçilmesini sağlayacaktır. Bu tercih oldukça önemlidir çünkü boya ne kadar kaliteli olursa olsun yanlış fırça seçimi nedeniyle istenen verim elde edilemeyecektir. Bundan dolayı fırça seçiminin doğru bir şekilde yapılmış olması gerekmektedir.

Tüm bu incelemelerin ve seçimlerin yapılmasının sonrasında boyama işlemine geçilecektir. Bu aşamada Bornova boya badana ustası, ilk olarak alana astar atacaktır. Bu astarın kurumasından sonra bir kat boya atıp boyanın kurumasını bekleyecek ve sonrasında bir kat daha boya uygulaması yapacaktır. Toplamda bir kat astar, iki kat boya attıktan sonra boyama işlemi sona erecektir. Bu aşamadan sonra tüm iş sizde bitecektir. Alanın temiz, düzenli ve titiz bir şekilde kullanımı sonucunda bu işlemi 7-8 yıl ve hatta daha uzun yıllar muhafaza etmeniz mümkündür. Aksi durumlarda ise bu süre kullanım şekline bağlı olarak kısalmakta ve yenileme isteyecektir.