HİZMETLERİMİZ

Dikili Boya Badana İşleri Ustası

Dikili Boya Badana İşleri Ustası

Dikili Boya Badana İşleri Ustası

Dikili bölgesinde boya badana işleri yapan ustalar, genellikle işin daha iyi olması için yılların vermiş olduğu deneyimi kullanmaktadır. Bu durum hem zamandan hem de paradan tasarruf edilmesini sağlamakla birlikte ortaya çıkan işin de güzel bir görünüme sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Birçok açıdan incelendiğinde her işte olduğu gibi boya badana işinde de kaliteli ekipmanların kullanılması kadar bu ekipmanları kullanacak olan ustanın da deneyimli olması oldukça önemlidir. Öyle ki bir usta, dünyanın en iyi ekipmanlarını ve boyasını kullanıyor olsa bile eğer o işte yeterince deneyimi yoksa ortaya kötü sonuçlar çıkacaktır. Bundan dolayı sizde boya badana işlerinde deneyimli bir ustayla çalışmalısınız. 

Dikili Boya badana işleri için çalışma yapacak olan ustayla anlaştıktan sonra yapılacak ilk şey renk seçimi olacaktır. Özellikle bu nokta çok önemlidir ve uygulamanın yapılmaya başlanmasından sonra geriye dönüşü hem zor hem de oldukça maliyetli olmaktadır. Bunun için genelde kullanılan renkleri tercih edebileceğiniz gibi karteladan ya da boyalara bakarak da karar verebilirsiniz. Bu aşamada renkler ve hatta renklerin farklı tonları olacağı için karar verme süreciniz biraz uzayabilir. Bundan dolayı iyi düşünerek doğru karar vermeye çalışmalısınız.

Kartelalardan Renk Seçmek Ne Kadar Sağlıklıdır?

Boya seçiminde en çok kullanılan karteladan renk seçimi oldukça kolaydır. Size uzatılan kartlar üzerinde ki renklerden birisini seçersiniz ve boya ona göre alınır. Fakat burada bir sıkıntı ortaya çıkacaktır. Kartelada beğendiğiniz rengin boya olarak alınıp uygulanmasından sonra istediğiniz rengin aslında o olmadığını anlarsınız.

Kartelalar üzerinde ne kadar iyi çalışmalar yapılırsa yapılsın üzerinde bulunan renk hiçbir zaman birebir olmamaktadır. Bundan dolayı da çoğu zaman hayal kırıklığı yaşamanız söz konusu olmaktadır. Özellikle kartela ile boyanın uygulanacağı duvar farklı yapılardadır. Bununla birlikte kartelalarda çoğu zaman hatalı basımlar yaşanabilmektedir. Bu durum da renk sapmalarına neden olmaktadır. Bununla birlikte her boyada olan matlık ya da parlaklık gibi durumlar kartelalarda iyi bir şekilde anlaşılmamaktadır.

Bu durumun ortadan kalkması için boyanın kendisini kontrol etmeniz daha iyi olacaktır. Bunun için boya kutusunu açarak içinde bulunan boyadan çok az bir miktarda alarak bir yere damlatmak ve oradan boyanın gerçek tonunu anlamak daha uygun olacaktır. Bu sayede boyanın yüzeye uygulanmasının sonrasında nasıl görüneceği hakkında da daha net bir bilgi elde edebilirsiniz. Özellikle aykırı renk kullanılmasını talep eden birisi boyadan az bir miktar alarak boyanacak alanda bir miktar alanı boyayarak kontrol etmesi ise daha sağlıklı bir karar almasını sağlayacaktır.

Bununla birlikte teknolojinin gelişmesiyle birlikte artık boya seçiminde de makineler kullanılabilmektedir. Özellikle yüzlerce renk seçeneği arasından en uygununu seçmeniz durumunda gerekli karışımları hazırlayarak istenilen rengin istenilen tonunu elde etmiş olacaksınız. Bu sayede de gerek parlaklık gerekse de matlık olarak ele alınacak olursa tam anlamıyla istediğiniz rengin elde edilmesi sağlanacaktır. Özellikle aykırı renklerin elde edilmesi bu sayede daha kolay ve kesin olmaktadır.

Dikili Boya Badana Ustası diyorki Ayrıca bu işlemleri birebir kendiniz yapmalısınız. Yani hangi rengi istediğinizi anlatarak elde edilmesini sağlamak oldukça zordur. Öyle ki beyaz rengin bile birçok tonu bulunduğu için sizin adınıza karar verilmesi durumunda hangi tonun ortaya çıkacağını bilemeyeceksiniz. Bunun için boyanın satın alınması sırasında orta bulunmanız ve renge bizzat bakarak karar vermeniz oldukça önemlidir. Bu sayede ilerleyen dönemlerde herhangi bir sorunun ortaya çıkamaması sağlanmış olacaktır.