HİZMETLERİMİZ

Foça Boya Badana İşleri Ustası

Foça Boya Badana İşleri Ustası

Foça Boya Badana İşleri Ustası

Foça'da boya badana işlerini yaptırmak için gerçek anlamda usta birisini bulmak oldukça zor. Özellikle son dönemde usta olarak işe başlayan fakat sonrasında işin yapıldığı yeri daha kötü bir hale getirerek bırakan kişilerden dolayı insanların usta çağırmaya korkar hale gelmesi an meselesi olmuş durumda. Özellikle boya badana işlerinde ustalığın oldukça önemli olması ve yapılacak en ufak hatanın telafisi olmayan sonuçlar doğurduğunu söyleyebiliriz. Bundan dolayı bu tür işlemlerin alanında uzman ve deneyimli bir usta tarafından yapılması oldukça önemlidir.

Ev, iş yeri ya da bunlar gibi herhangi bir mekanda yapılacak olan boya badana işleri için ilk olarak iyi bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Bu araştırma sırasında işi yaptıracağınız ustanın gerçekten de işin ehli olduğunu öğrenmeniz gerekmektedir. Bunun için de o ustayla daha önce çalışmış kişilerden fikir almanız gerekecektir. Bu durumda size olumlu dönüşler oluyorsa o zaman gerçekten de o ustayla çalışma kararı alabilirsiniz. Eğer usta ile ilgili net olmayan ya da muammada kalan fikirler ortada dolaşıyorsa o zaman ne olursa olsun o ustayla çalışmamanız daha iyi olacaktır.

Foça Boya badana işlemi yapılırken ustanın tecrübesi oldukça önemlidir. Özellikle hangi boyanın kullanılmasından tutun da hangi renklerin kullanılacağına varıncaya kadar birçok noktada size yardımcı olacaktır. Bundan dolayı ustanın tecrübesi oldukça önem arz edecektir. Usta boyama işlemini yaparken alanda herhangi bir sorun yoksa iş kısa bir süre içerisinde bitirilecektir. Bununla birlikte alanda çatlak ya da kırıklar mevcutsa bunların onarılması ve boyanın yapılacağı alanın tamamen düz ve pürüzsüz olması sağlanmalıdır. Bu işlemlerle birlikte boya badana yapılacak alanın genel durumu da oldukça önemlidir. Özellikle alanda küflü yüzeyler bulunuyorsa boya badana yapacak olan ustanın buna göre gerekli önlemleri alması gerekememdir.

Küflü Yüzeyler Varsa Ne Yapak Lazım

Boya badana yapılacak olan alanda küflenme mevcutsa ustanın ona göre işlem yapması ve gerekli önlemleri alması gerekmektedir. Bu durum aynı zamanda yapılacak olan işlemlere de doğrudan etki edebileceğinden oldukça dikkatli hareket etmek zorundadır.

İlk olarak küf bulunan yüzeylere doğrudan uygulama yapılmaz. Öncesinde yüzeyi çamaşır suyu eklenmiş olan suyla temizlemeniz gerekmektedir. Bunun için 3 ölçek suyun içine 1 ölçek çamaşır suyu eklenmelidir. Hazırlanan su ile küf bulunan yüzey dahil tüm alan temizlenmelidir. Daha sonra kuruması için bir müddet beklenmeli ardından boyama işlemine geçilmelidir. Bu esnada ilk olarak bir kat astar atılması ardından iki kat boya atılması gerekmektedir. Bu işlemler sırasında her biri için kurumalarını beklemek gerekecektir.

Bununla birlikte boya seçimini de dikkatli yapmanız gerekmektedir. Özellikle anti bakteriyel özellikli ve küf mantar oluşumunu geciktirme özelliği bulunan boya türü tercih edilmesi gerekmektedir. Bu kapsamda incelendiğinde Polisan Elegans Antiaging ya da Elegans Extra yüzeylere uygulanabilir.

Bu uygulamaların her biri adım adım ve dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Aksi takdirde istenilen verim elde edilemeyecektir. Özellikle küf olan alanların iyi bir şekilde temizlenmiş ve kurutulmuş olduğundan emin olmalısınız. Sonrasında seçimini yapacağınız boyanın türüyle de ilgili olarak gerekli araştırmaları yapmalı ve en uygun olan tercih edilmelidir. Bunlarla birlikte alanda küfe neden olan faktörlerin belirlenmesi ve bunun önüne geçilmesi gerekmektedir. Bu kapsamda tüm önlemler alındıktan sonra yeniden küf oluşmasının önüne de böylelikle geçilmiş olacaktır. Artık daha sağlıklı ve temiz bir yaşam alana kavuşmuş olacaksınız.