HİZMETLERİMİZ

Güzelbahçe Boya Badana Ustası

Güzelbahçe Boya Badana Ustası

Güzelbahçe boya badana ustası olarak yaptığımız tüm işlemleri belirli standartlar çerçevesinde yapmaktayız. Özellikle uyguladığımız tüm işlemleri kaliteli bir şekilde yapmak ve yapılan işlerin uzun süreli kullanımı için birçok önlem almaktayız. Firma olarak yaptığımız tüm işlemleri, kaliteden ödün vermeden ve geçmişin getirmiş olduğu deneyimleri kullanarak yapmaktayız. Bu sayede hem işlemlerin belirli bir seviyede olmasını sağlarken hem de daha uzun süreli kullanım imkanı oluşmasını sağlamaktayız.

İşlemleri yaparken özellikle araştırma konusunda oldukça detaylı davranarak alınan kararların doğru bir şekilde oluşmasını sağlıyoruz. Boya badana yapılacak işlemlerden önce tam olarak ne istediğiniz konusunda fikrinizi alarak, yapılacak işlemin hangi aşamalardan oluşacağını kararlaştırıyoruz. Bu aşamalardan en önemlisi boya renginin seçimi olacaktır. Özellikle uygulanacak alanın konumu, ışık alması, büyüklüğü ve şekli boya seçiminde oldukça önemlidir. Bu noktada yapılacak en ufak hata ile yapılan boya badana işlemlerinin tamamen kötü bir sonuç doğurması kaçınılmaz olacaktır.

Boya Rengi Seçiminde Doğru Karar Çok Önemli

Renk seçimi, tek başınıza yapmamanız gereken özellikle bu alanda uzmanlaşmış birisinden görüş almanızı gerektiren bir durumdur. Seçilen boya, yapılan işlem ne kadar kaliteli olursa olsun eğer doğru yapılmamışsa hiç bir anlam ifade etmeyecektir. Odanın büyüklüğü ve özellikle de ışık alma gibi özellikleri baz alınarak boya tercihinde karar kılınmalıdır. Boya rengi seçiminin üzerinde bu kadar durulmasının bir diğer nedeni ise hayatınıza yapacağı etkidir. Unutulmamalıdır ki yaşam alanlarında kullanılan renklerin insanların kişilik özellikleri başta olmak üzere gerek sağlık gerekse de psikolojik olarak durumlarına olumlu ya da olumsuz etki edebilmektedir. Bu sebeple boya badana uygulaması yapılacak alanın hangi renkte hatta hangi rengin, hangi tonunda olacağı konusunda fikir almanız ve bu fikri uzman görüşlerce desteklemeniz gerekmektedir. Bu işlemin doğru bir şekilde yapılmasını sağlamadan yapılan işlem, ne kadar kaliteli olursa olsun olumlu bir sonuç almanız mümkün olmayacaktır.

Boya rengi seçerken ilk dikkat etmeniz gereken husus boya yapılacak alanın ışık alma durumudur. Bu alanda, gelen güneş ışığının durumuna göre renk seçimi yapılacaktır. Öyle ki bazı renklerin bazı alanlarda kullanılması kesinlikle sakıncalı olacaktır. Bununla birlikte renk tonları da oldukça önemlidir. Alınan doğru kararla birlikte boya yapılan alanın daha aydınlık olması sağlanabileceği gibi yapılan hatalı bir tercih neticesinde odanın tamamen karartı içinde kalmasına da neden olabilirsiniz. Bu durum boyama sonrasında istenmeyen bir görüntünün elde edilmesine neden olacaktır.

Güzelbahçe boya badana ustası ile yaptığınız fikir alışverişi neticesinde boya rengine karar verdikten sonra ilk yapacağınız işlem ise boyanacak alanın, boya yapılması işlemine hazırlamanızdır. Bunun içinde ilk olarak alanın temizlenmesi ve bulunan eşyaların dışarıya çıkartılması gerekecektir. Özellikle çıkarabildiğiniz tüm eşyaları alandan dışarıya çıkarmalısınız. Çıkaramadığınız ya da o alanda sabit olan eşyaların üzerine branda ile ya da bir bezle kapatmanız gerekmektedir. Yapılan işlem ne kadar titizlikle yapılıyor olursa olsun muhakkak ufak da olsa sıçramalar söz konusu olabilecektir. Bunun için bu tür olumsuz durumların eşyalara zarar vermez vermemesi için tedbirli davranmanız gerekecektir.

Bunun sonrasında boya uygulanacak yüzeyin temizlenmesi gerekir. Özellikle eski boya kalıntıları varsa bu alanlar zımparalanarak temizlenir ve pürüzsüz bir yüzey elde edilir. Eğer yüzeyde çatlak gibi deformasyonlar bulunuyorsa bu alanlara gerekli dolgular ve tamirler yapılarak tamamen düz bir alan elde edilmeye çalışılır. Bu işlemin sonrasında boyama işlemine geçilecektir. Boyama işlemi yapılırken özellikle tercih edilen boyanın türüne, rengine ve yüzeyin şekline bakılarak 2 ya da 3 kat boya uygulaması yapılmalıdır. Bunun için boya yapacak kişinin bu alanda yeterince deneyime sahip olması ve kaç kat boya uygulaması gerektiği ile ilgili yeterince deneyime sahip olması gerekmektedir.