HİZMETLERİMİZ

Karabağlar Boya Badana İşleri Ustası

Karabağlar Boya Badana İşleri Ustası

Karabağlar Boya Badana İşleri Ustası

Karabağlar bölgesinde hizmet veren boya badana ustaları genellikle çalışmalarında sorun çözmeye yönelik adımlar atmaktadır. Bununla birlikte işe yeni başlayan ya da usta olmamasına rağmen kendisini usta gibi tanıtarak is yapmaya başlayan kişilerin verdiği zararlardan dolayı gerçek usta olanlar da zan altında kalabilmektedir. Bundan dolayıdır ki kesinlikle tanımadığınız ya da referans almadığınız bir ustayla çalışma kararı almamalısınız. Bunun için en çok tanınan ve bununla birlikte en çok memnun kalınan ustayla çalışmanız sizin için oldukça iyi bir seçim olacaktır. Bundan dolayıda  Karabağlar Boya Badana İşleri Ustası ile çalışmanız sizin için en doğru sonuç olacaktır.

Hangi Renk Boya Seçmeliyim?

Karabağlar Boya badana ustası işlemine başlamadan önce ilk olarak hangi rengi seçeceğinize karar vermelisiniz. Boyaya karar vermek için ustayla görüşmenizi tavsiye ederiz çünkü boya sadece bir renk seçimi olmayıp aynı zamanda uygulanacağı alanla ilgili yeni duyguları ortaya çıkartacağı için en doğru kararın verilmesi gerekmektedir. 

Bu kararın alınması oldukça önemlidir. Özellikle evin genel görünüşünden tutunda alanda yaşayacak olan kişilerin psikolojik durumlarına varıncaya kadar birçok farklı duruma etki edeceğinden dolayı iyi karar verilmesi gereken bir durumdur. Bundan dolayı siz favori renginizi belirledikten sonra boyama işlemini yapacak olan ustadan da fikir almanız oldukça önemlidir. Bu durumda herhangi bir sıkıntı yaşanmadan işlemlerin tamamlanması sağlanacaktır. Özellikle boyanın seçiminde bazı önemli kriterlerin olduğunu asla unutmamalısınız. Genel olarak değerlendirme altına alındığında boyanın neden önemli olduğunu şu şekilde başlıklar altında incelememiz mümkün olacaktır;

  • Alanın Işık Durumu: Boya seçimi yapılırken özellikle boyanacak alanın ışık alma durumu göz önünde bulundurulmalıdır. Kullanılacak olan boyanın rengi hatta rengin tonu bile bu duruma oldukça büyük etki edecektir. Özellikle güneş almayan ya da çok az alan alanlarda koyu renk tonlarından kaçınmanız gerekmektedir. Bu durum göz önünde bulundurulmadan karar alırsanız o zaman zaten karanlık alanın daha da karanlık olmasından başka bir şey yapmamış olacaksınız. Bundan dolayı boya rengine ya da tonuna karar verirken boyanacak alanın ışık alma durumu göz önünde bulundurulmalıdır. Bunun için almış olduğunuz fakat ustayla görüşerek yanlış olduğunu öğrendiğiniz boyanın iadesini yapmalı ya da farklı bir renkle değiştirmelisiniz.
  • Eşyalarla Uyumu: Karar verdiğiniz renk tonu aynı zamanda alanda bulunan perde, mobilya, halı vb. şeylerle de uyum içinde olmalıdır. Özellikle mobilyalarla uyumlu olmaması ortaya hiç güzel olmayan bir durumun çıkmasına neden olacaktır. Bundan dolayı karar verilen boya renginin alanda kullanılan aksesuarlarla özellikle de değiştirilmesi zor olan aksesuarlarla bir uyum içinde olması hayati önem taşımaktadır. Bu durum göz önünde bulundurulmadan karar alınırsa ortaya çok çirkin bir görüntü çıkacağından dolayı boyama işlemlerini yeniden yaptırmak zorunda kalabilirsiniz.
  • Boyanacak Alan: Boyanacak alanın şekil bakımından da değerlendirilmesi gerekmektedir. Boyanacak alanın dar mı, geniş mi, uzun mu ya da kısa mı olduğu oldukça önemlidir. Bu seçenekler arasında alana uyum sağlayacak ve daha kullanışlı görünmesine yardımcı olabilecek bir renk seçmeniz oldukça önemlidir. Örneğin dar bir alana sahipseniz o zaman bu alanı kesinlikle koyu tonlarda boyamamalısınız. Koyu renklerin seçilmesiyle birlikte alan daha da dar bir izlenim oluşturacaktır. Bunun yerine daha açık tonlar kullanarak dar alanın geniş algılanmasını sağlayabilirsiniz.
  • Ruh ve psikolojiye etkisi: Renklerin ruh ve psikolojiye olan etkisi herkes tarafından bilinmektedir. Özellikle bazı renklerin insan ruh ve psikolojisine iyi geldiği bilinmektedir. Bundan dolayı boyanacak alanda bu renk tonlarının kullanılması iç açıcı bir özellik taşıyacağından dolayı daha ferah ve mutlu eden bir ortama sahip olmuş olacaksınız.