HİZMETLERİMİZ

Konak Boya Badana İşleri Ustası

Konak Boya Badana İşleri Ustası

Konak Boya Badana İşleri Ustası

İnsanların boya işlemine başlamadan önce karar vermeleri gereken en önemli noktalardan biriside hangi rengin kullanılacağıdır. Bu renk seçimi oldukça önemlidir bundan dolayı iyi düşünerek karar vermelisiniz. Bu durum aynı zamanda kullanılan rengin uzun süre gözünüzün önünde duracağı ve o renkle yaşamaya alışmanızı gerektirecektir. Bundan dolayıdır ki seçimini yaptığınız rengin hangi tonda olması ya da günümüzde herkesin tercih ettiği renk tonları arasında olması oldukça önemlidir. Bu durum aynı zamanda oda içinde ki enerjiyi de doğrudan etkileyecek önemli bir faktör olduğu için oldukça iyi düşünülmelidir.

Boya badana işlerinin yapılacağı alan oldukça önemlidir. Bu alanlar genellikle sık sık değişik renk tonlarıyla boyandığı için kullanılan boyaların da tonlarına iyi karar verilmesi gerekmektedir. Ev, ofis, atölye, garaj, bağ ve bahçe, okul vs. gibi eğitim, sağlık ve daha da sayarak türevlerini üretebileceğimiz alanlarda kullanılacak olan renk tonunun karar verilmesi için genellikle bu alanda daha önceden defalarca işlem yapan ustalardan bilgi alınmalıdır. Boya badana işleri ustasından alınacak fikirler doğrultusunda alana uygulanması gereken renk tonlarına karar verilir ve bu kapsamda çalışmalar yapılarak işleme son verilir. 

Bu durum sadece ülkemizde değil aynı zamanda dünyanın bir çok bölgesinde de aynı şekilde işlenmeye devam etmektedir. Bu durumda boya badana işi yaptıracak kişi ilk olarak hangi renkte boya tercih edeceğine karar verir ve bu kararın sonrasında gerekli adımlar atılarak işlemler başlatılır. Konak Boya Badana İşleri Ustası tarafından yapılan açıklamalarla birlikte özellikle Konak ilçesi başta olmak üzere ülkemizin genelinde en fazla kullanılan boya renkleri bej ve lila olduğu ifade edilmiştir. Ülke çapında bakıldığında gerçekten de bu iki boya renginin fazlaca tercih edildiği daha net görülebilecektir. Sıklıkla kullanılan iki renk olan bej ve lilanın sadece iç kısımlarda değil aynı zamanda dış cephe boyama işlemlerinde de kullanıldığı bilinmektedir. Bu iki rengin sıklıkla kullanılmasının nedeni dokunuşlu ve hisli renk olma özelliğine sahip olmasıdır. Bununla birlikte gözü yormayan ve bulunduğu ortama pozitif enerji yayan renkler olduğundan dolayı da Konak boya badana işleri ustaları tarafından oldukça sık tercih edilmektedir. 

Bu renklerin yanı sıra aynı zamanda mavi ve pembe renklerinin de özellikle dış cephelerde kullanıldığı bilinmektedir. Bu renklerin bilinen mavi ve pembe tonlarından ziyade daha yumuşak renk tonlarının kullanıldığı bilinmektedir. Sıcak ve hafif dokunuşlu renkler olmasından dolayı bu renklerin genellikle dış cephelerde kullanıldığını söyleyebiliriz. Bunlarla birlikte yine farklı renklerin ve farklı renk tonlarının da hem iç cephe hem de dış cephe boyala işlemlerinde kullanıldığını rahatlıkla ifade etmemiz mümkündür. Özellikle boya badana ustaları tarafından tercih edilen bu renklerle birlikte aynı işi yapan ustaların talep doğrultusunda farklı renkleri de kullanmaları mümkündür.