HİZMETLERİMİZ

Menemen Boya Badana İşleri Ustası

Menemen Boya Badana İşleri Ustası

Menemen Boya Badana İşleri Ustası

Menemen'de hizmet veren boya badana ustaları tarafından her yıl binlerce alanda boya badana işleri yapılmaktadır. Bu işlerin yapılıyor olması aynı zamanda insanların tercihine bağlı olarak alanlarda ki renk değişme taleplerine verilen cevap olarak da kabul edilebilir. Bununla birlikte özellikle belirli bir dönemin sonrasında boya ve badana işlemlerinin yenilenmesi gerekmektedir. Bu işlemlerin yapılmaması durumunda alanda oluşacak boya ya da badana çatlakları kötü bir görünümün ortaya çıkmasına neden olmakla birlikte aynı zamanda sağlıksız bir ortama da neden olabilecektir. 

Kaç yılda bir boya badana yapmak uygun olur?

Belirli bir alanla ilgili olarak bu sorunun cevaplanması oldukça zor olacaktır. Bu durum sizin isteğinize bağlı olarak olabileceği gibi artık alanda ki boyala ve badananın dökülmesiyle de zorunlu olarak yaptırılabilmektedir. Özellikle keyfi olarak ya da kullanılan renkten sıkıldığı için boya ya da badana işleri yaptıracak olan kişiler diledikleri zaman bu işlemi gerçekleştirebilirler. Bununla birlikte boyaların ya da badananın dökülmeye başlamasıyla birlikte boya ve badana işlemlerinin en kısa sürede yapılması gerekmektedir. Bu durum aynı zamanda kullanıma da bağlıdır. Temiz ve titizlikle kullanılmış alanlarda boya ve badananın uzun yıllar dökülmediği görülürken daha hor kullanılan alanlarda ise çoğu zaman bir yıl geçmeden yeniden işlem yaptırmak gerekmektedir. 

Boyayı hangi renk seçmeliyim?

Menemen bölgesinde Menemen Boya Badana Ustası tarafından genel olarak kullanılan renk tonları bej, lila ve beyaz olmaktadır. Bununla birlikte farklı renk tonlarının da sıklıkla kullanıldığı görülmektedir. Bununla birlikte boyanın uygulanacağı alanın kullanış amacı ve güneş alıp almamasına bağlı olarak da renk seçimi yapılabilmektedir. Alanın ışık alma durumu boya renginin seçiminde oldukça önemlidir. Özellikle doğal ışık ve elektrik ışığı altında renklerin farklı algılanabileceği unutulmamalıdır.

Bununla birlikte alanda kullandığınız eşyalar ile yeni boya renginin birbirine uyumlu olmasına da dikkat etmeniz gerekmektedir. Uyumsuz bir renk tonlamasının kullanılması sonucunda ortaya oldukça çirkin bir görüntü çıkacaktır. Özellikle alanın dar olduğu yerlerde koyu renkler kullanmaktan kaçınmalısınız. Çünkü koyu renkler alanı daha da dar göstereceği için alanın gerçeğinden daha küçükmüş gibi algılanması muhtemeldir. Aynı zamanda açık renklerin kullanılmasıyla da daha ferah ve geniş bir alan hissi oluşturacağı unutulmamalıdır. 

Aynı zamanda boya tercihinin ruh ve psikolojiye olan etkisini de unutmamalısınız. Özellikle birçok kültür ve medeniyette renklerin insan ruhuna ve psikolojisine olan etkisi üzerinde ciddi bir şekilde durulduğu görülmektedir. Bu kapsamda yapılan tercihlerle birlikte alanda yaşayan insanların ruh ve psikolojilerine de olumlu ya da olumsuz bir şekilde müdahale yapılması mümkün olmaktadır. Bu durumları göz önünde bulundurarak karar vermeniz durumunda hem yapılan boya ve badana işlemlerinden azami fayda sağlayabilir hem de aynı boya ve badanayı uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Bu durum insanlar arasında ki ilişkileri de düzenleyerek daha sağlıklı bir yaşam alanının oluşmasına yardımcı olacaktır. Menemen’de yapılan işlemlere bakıldığında aslında ülkemizin genelinde de aynı durumun olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Menemen boya badana işleri ustası tarafından yapılan bu işlemler sonucunda insanların daha güzel bir alanda yaşantılarına devam ettiklerini görebilirsiniz. Özellikle bu alanların gerektiği gibi temiz ve dikkatli kullanılmasıyla birlikte bu işlemlerin sık sık yapılmasının önüne geçilecektir. Bu durum da daha az ekonomik kayba uğramanıza yardımcı olacaktır. Öyle ki doğru şekilde kullanılan alanlarda uygulanmış olan boya ve badana işlemlerinin 7-8 yıl gibi uzun süreli süreçlerde dahi kullanılması mümkün olacaktır.