HİZMETLERİMİZ

Narlıdere Boya Badana Ustası

Narlıdere Boya Badana Ustası

İzmir bölgesinde ihtiyacınız olan Boya badana işlemlerinde deneyimli kadromuzla sizlere yardımcı oluyoruz. Özellikle uzmanlık gerektiren boya badana gibi işlemlerin bu alanda tecrübe kazanmış kişiler tarafından yapılıyor olması oldukça önemlidir. Aksi takdirde yapılan işlemlerin heba olması söz konusu olabileceği gibi aynı zamanda birçok olumsuz durumun da yaşanması muhtemeldir. Bundan dolayı yapacağınız işlemleri doğru bir şekilde yaptırıyor olmanız oldukça önemli olacaktır.

Narlıdere boya badana ustası olarak yaptığımız tüm işlemleri belirli bir şablonda yaptığımız için herhangi bir durumun gözden kaçması gibi bir şeyin olmasının da önüne geçmiş oluyoruz. Bu noktada aldığımız kararları sizinle istişare yaparak alıyor ve özellikle boya rengi ya da uygulama sırasında yapılacaklar ile ilgili sizin de görüşünüzü alarak karar veriyoruz. Bu noktada ilk olarak boya renginin hangi tonlarda olmasını istediğiniz ile ilgili sizinle fikir alışverişi yapıyoruz. Bu fikir alışverişi sırasında hangi boyanın alana uygun olacağı ile ilgili size uzman görüş bildirerek, karar alma noktasında size yardımcı oluyoruz.

Boya Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

  1. Alanın Boşaltılması: Boya yapılırken ilk olarak yapılacak işlem, alanda bulunan eşyaların dışarıya çıkartılmasıdır. Özellikle boya badana yapılacak alanı elimizden geldiğince boşaltmanız, boya işlemlerinin yapılabilmesini kolaylaştıracaktır ve bu sayede daha rahat boya işlemi yapılarak daha kaliteli işlem elde edilecektir. Boya yapılacak alandaki eşyaları çıkarmanıza rağmen bazı eşyaları çıkaramamanız gibi bir durum söz konusu olursa, bu eşyaların üzerine branda ya da bez gibi bir şeyler kapatarak boya sıçramalarının önüne bu şekilde geçebilirsiniz. Boya badana işlemlerinde ne kadar titiz davranılırsa davranırsın ufak tefek de olsa sıçramalar söz konusu olacaktır. Bu sayede bu sıçramalardan da kurtulmuş olursunuz.
  2. Boya Renginin Seçimi: Narlıdere boya badana ustası olarak yukarıda belirttiğimiz gibi boya seçimi, boya badana işlemlerinde en önemli olan hususlardan birisidir. Boya yapılacak alanın durumuna, büyüklüğüne ve ışık alıp almaması durumuna göre boya rengi konusunda karar vermelisiniz. Bunun için de uzman bir görüşten yararlanmanız en doğru seçenek olacaktır. Narlıdere boya badana ustası olarak bu konuda sizlere gerekli yardımı yapacağımızdan emin olabilirsiniz.
  3. Yüzeyin Düzeltilmesi: Boya badana yapılacak alanın tamamen pürüzsüz ve düz bir yüzey olması gerekmektedir. Bunun için boya işlemine başlamadan hemen önce eski boya kalıntılarının yüzeyden tamamen temizlenmiş olması gerekmektedir. Bu işlem için de zımpara kullanılacaktır. Yüzey iyice zımparalandıktan sonra eski boya kalıntıları gibi pürüzlerin giderilmesi sağlanacak ve düz bir yüzey elde edilecektir. Bununla birlikte eğer kağıt, karton ya da alçı gibi yüzeye yapışmış olan unsurlar varsa bunlar da yüzeyden temizlenerek alanın boya ve badanaya başlanması için hazır hale getirilmesi gerekmektedir.
  4. Tadilat: Boya uygulanacak alanın tamamen pürüzsüz olması gerekmektedir. Bunun için yüzeyde ki eski boya kalıntılarının kaldırılmasından sonra herhangi bir nedenle çatlak ya da kırık gibi küçük sorunlar bulunuyorsa bu alanların onarılması gerekmektedir. Bu sorunların giderilmemesi halinde tamamen düz bir yüzey elde edilemediği için başarılı bir boyama işlemi de gerçekleştirilememesi olacaktır.
  5. Uygulanacak Boya Sayısı: Genel olarak bakıldığında tek kat boya ile boyama yapılmamaktadır. Boyanın türüne ve rengine göre uygulanacak olan boya sayısı da belirlenmiş olacaktır. Bundan dolayı boya yapılacak alanın durumuna ve rengine göre 2 ya da 3 kat boya atılması gerekecek unutulmamalıdır. Bu konuda sizlere uzman görüşümüzü paylaşacağımızdan emin olabilirsiniz.